נרשמתם לקורס? מעולה! ומה אפשר לעשות בינתיים? מעבר לעובדה שאנחנו שמחים שבחרת ללמוד אתנו, יש בהחלט כמה פעולות שאפשר לבצע עד לתחילת הקורס על מנת להקל קצת על העומס הצפוי במהלכו, ועל מנת לנסות להפיק את ציון המתאם המיטבי – להתכונן לקורס מתא״ם.

להתכונן לקורס מתא״ם עם סטטיסטיקה ושיטות מחקר

פרק הסטטיסטיקה ושיטות מחקר דורש מעבר על כמות חומר גדולה. כפועל יוצא, נוצר במהלך הקורס עומס רב, במיוחד עם תלמידים אינם שולטים בחומר בצורה גבוהה. על מנת להתגבר על כך, כתבנו את ספר התיאוריה הטוב ביותר בשוק, המסביר את כל החומר בצורה ברורה ונגישה, תוך שימוש בדוגמאות ומתוך מחשבה על סטודנטים (ובעיקר על אלה שפחות מחבבים סטטיסטיקה). בנוסף, פיתחנו קורס ארוך יותר, עם יותר שעות ויותר מפגשים, על מנת להפחית את העומס ככל שניתן, ולאפשר למידה טובה, הדרגתית ורציפה.

יחד עם זאת, כדאי לנסות להתחיל לעבור קצת על חומרים מהתואר. לכן, אנחנו ממליצים להיעזר בחומר שיש לכן מהתואר הראשון – סיכומי שיעור, מצגות וכדומה, כדי לנסות לרענן את החומר. גם אם נראה לכם שאת הרוב אתם לא זוכרים או לא מבינים, הדבר יכוול להוות תשתית שתעזור לכם להבין את החומרים בצורה טובה יותר במהלך הקורס.

קריאת מאמרים באנגלית

פרק הטקסטים במבחן מתא”ם כולל ארבעה קטעי קריאה המבוססים על מאמרים מתחומי הפסיכולוגיה. לאחר כל קטע קריאה מוצגות שאלות (11-14 שאלות), המתייחסות ברובן להבנתו. מיעוטן עוסקות בנושאים בפסיכולוגיה הקשורים לנושא שבו דן הקטע, אך התשובות עליהן לא בהכרח מצויות בקטע.

באופן מוצהר, חלק זה אינו בודק שליטה באנגלית, ולעיתים אף מופיע תרגום של מילים קשות באנגלית. עם זאת, כותבי הבחינה מתבססים על ההנחה כי הסטודנט בקי בקריאה של מאמרים מחקריים בפסיכולוגיה בשפת המקור שלהם (אנגלית), וכי הוא עשה זאת באופן שוטף במהלך לימודיו. מבחינה זו, שליטה באנגלית יכולה מאוד לעזור להתמודד עם פרק הטקסטים ועם העומס הרב הצפוי במהלך הבחינה.

לכן, עד תחילת הקורס מומלץ להתכונן לקורס מתא״ם על ידי קריאת מאמרים שונים מתחום הפסיכולוגיה, באנגלית, במשך שעה רצופה ביום. ככל שתקראו יותר, השיפור יהיה משמעותי יותר.

דילוג לתוכן