שמי דנה ורציתי לשתף אתכם בחווית הלמידה שלי לקראת מבחן המתא”ם. בתור אחת שניגשה לבחינה בסוף שנה א’ (בשל אילוצים אישיים שלי- חוג לאחר תואר וכו’..) סבלתי מפער משמעותי מאוד בתחום הסטטיסטיקה, שהרי טרם למדתי קורסים כגון ניתוח שונות ושיטות מחקר. פניתי לאיתי מצא וסיכמנו על מתכונת של הכנה לפני הקורס, לא לפני שווידאו איתי באופן הכי הגון ומתחשב שאכן יש טעם שאגש לבחינה (למשל ווידא שאני גם מתנדבת ואוספת המלצות, שאל מה מצבי בסטטיסטיקה עד אותה נקודה וכו’…). כיום לאחר הניסיון שהיה לי בקורס, אני יכולה לומר שההמלצות שקיבלתי לא הפריזו ביכולותיו ושלמרות הציפיות הגבוהות שאיתן הגעתי- הוא אף הצליח להפתיע אותי לטובה.

הקורס ליווה אותי בצורה הכי מסורה ומדויקת שאפשר לדמיין- יש מערך מסודר להפליא של החומר הנחוץ בפרק הסטטיסטיקה, כך שכל נושא זכה להתייחסות ולהבהרה ושום נושא לא נפל בין הכיסאות. ההסברים הברורים, מלאי הבקיאות והחדים שעברו בקורס תרמו לי מאוד הן בבחינת המתא”ם והן במהלך התואר כשלמדתי נושאים אלו. גם בשיטות מחקר היכולת לארגן את הנושאים ולדקור את כולם באופן שיטתי הייתה מאוד מאוד מועילה וחשובה. באופן אישי אני חשתי קושי מסוים בתחום זה (בעיקר בהקשר של התמודדות עם התקפים השונים- זה תוקף מבנה? תוקף פנימי? למה זה תמיד נראה לי אותו דבר?????) אבל האופן בו הקורס מחלק את הנושאים והסבריו, עשו לי סדר בדברים והקלו על התמודדות שעבורי הייתה מעט מבלבלת ומלחיצה – במיוחד כי זה נושא חשוב שמופיע הן בפרק הסטטיסטיקה והן בפרק הטקסטים המדעיים. ואם בפרק הטקסטים עסקינן… אז גם כאן הקורס ידע להציע לי דרך להטיב את ההתמודדות שלי עם המאמרים והשאלות בפרק – יש בקורס שיטה, נקודות מנחות וכללים שהיה מאוד קל לחזור אליהם ברגעי הלחץ ושהעניקו קצת מסגרת והקלה לרגעים הפחות נעימים בפרק (כגון קוצר הזמן, השאלות הקשות, המאמרים הארוכים, קשיי הנשימה (או שזו רק אני?)).

לסיום אציין שניגשתי למתא”ם בתקופה מאוד עמוסה מבחינתי (כמו כולנו אני מניחה) ואני מאוד שמחה שאיתי היה שם ללמד, לגלות סבלנות, להסביר (ואז שוב פעם) ולתת לי תחושה שאני מסוגלת- בלי לזלזל ובלי לגרום לי לפקפק בעצמי. הדבר הכי חשוב שהרגשתי, אני חושבת, זה שבקורס אני לא בפס יצור, ושכולם שם שמים לנגד עיניהם את טובת התלמידים. בקיצור יש לי רק דברים טובים לומר על הקורס, ואני ממליצה בחום להיעזר בו כדי לצלוח ולהצליח בתענוג המפוקפק הזה שקרוי מתא”ם.

כניסה לקמפוס המקוון

דילוג לתוכן