הקורס שלנו

קצת עלינו...

איתי מצא – בית ספר למתא”ם הוקם בשנת מתוך מחשבה על סטודנטים ומתוך הניסיון שלנו בלימוד סטודנטים בקבוצות ובאופן פרטני. הקמת בית הספר היא תוצאה של השקעה מאומצת שנמשכה, תוך הקדשת מירב תשומת הלב לכל פרט ופרט. בית הספר שלנו נבנה מתוך היכרות עם המצוקה של סטודנטים מול החומרים בסטטיסטיקה, בשיטות מחקר ובהבנת טקסטים. לכן, לקחנו את הזמן, בחנו כל פרט, התייעצנו, שכתבנו, ערכנו, שינינו ובנינו קורס שאנחנו מאמינים בו ועומדים מאחוריו.

החלטנו לפתוח בית ספר קטן ואינטימי, מתוך הבנה שעל מנת לאפשר לכל תלמיד שלנו למצות את מירב הפוטנציאל, אנחנו צריכים להכיר כל אחד ואחת מכם. אנחנו מבינים שכדי לענות על הצורך האישי של סטודנט אנחנו צריכים להשקיע בו זמן, ולתת לו כלים ייחודיים וחדשנים שיאפשרו לו את האפשרות להצליח בבחינת מתא”ם. יותר מכך – במבחן יחסי, כדי להצליח אתם חייבים לעשות משהו שונה. אם תלמדו כמו כולם, הציון היחסי שלכם לא ישתנה, ואתם תקבלו כמו כולם. 

ההשקפה שלנו בבית הספר היא שאפשר ללמד וללמוד אחרת. לפיכך, בית הספר שלנו הוקם תוך הישענות על שלושה ערכים מרכזיים:

 • מעטפת אישית לכל תלמיד
 • מקצועיות ומקצוענות
 • חדשנות וייחודיות

על הקורס

תקופת הלימוד למבחן המתא”ם היא אחת התקופות המבלבלות והלחוצות, שסטודנטים יכולים לחוות.  סטודנטים רבים שלימדנו הרגישו אבודים – אבודים מבחינת חומר הלימוד ולפעמים גם ברמה הרגשית.

כאשר פיתחנו את קורס המתא”ם שלנו, רצינו לתת מענה למצוקה של הסטודנטים. חקרנו, בדקנו, ניסנו, ולבסוף פיתחנו את שיטת המורה האישי™. שיטת זו פותחה על סמך הניסיון שלנו בלימוד תלמידים (ובמיוחד כאלה הסובלים מלקויות למידה) ומתוך התיאוריות העדכניות בתחום. שיטה זו מאפשרת התאמה לצרכיו השונים והמשתנים של כל תלמיד, תוך התאמת שיטת לימוד מסוימת לתלמיד מסוים – כל זה מבלי להתפשר על דרישות והסטנדרטים הנדרשים להצלחה בבחינה.

המטרה שלנו בפיתוח קורס המתאם שלנו, הייתה לאפשר לסטודנטים את המסגרת המובנית של קורס מתא”ם, תוך מתן מענה לצורך של התלמיד ללימוד פרטני, אישי ופרטיקולרי. כחלק משיטת המורה האישי™, אנו דורשים מעצמנו להיות זמינים עבורכם וללוות אתכם לאורך הקיץ (וגם לאחריו). חשוב לנו שתדעו שיש מי שדואג לכם ושיש לכם על מי לסמוך.

שיטת הלימוד

להפוך את המסובך לפשוט

כאשר פתחנו את קורס המתא”ם, הסתמכנו על הניסיון שלנו בלימוד בקבוצות ובלימוד באופן פרטני. למדנו איך להסביר את החומרים כך שהם יהיו נגישים וברורים.

המומחיות הגדולה שלנו היא להפוך את הדברים המסובכים לפשוטים.

אנחנו מאמינים שאפשר וצריך ללמד אחרת. קורס המתא״ם שלנו פועל בשיטת לימוד המאפשרת לכם לשלוט במבחן ולא לתת לו לשלוט בכם.

כדי לעשות זאת, אי אפשר לקחת קיצורי דרך. חובה קודם כל להבין ולשלוט בחומר. כדי שזה יקרה, פיתחנו שיטות עבודה, ספרים, מצגות, דוגמאות וסימולציות שכולם – בלי יוצא מהכלל – נועדו לייצר אצלכם את ההבנה הנדרשת להצלחה במבחן. כדי להפוך את המסובך לפשוט, אנחנו מבינים שצריך להשקיע וללמוד. במהלך הקורס נלמד אתכם את העקרונות המהותיים של החומר. הקניית היד המהותי מאפשרת להפריד בין עיקר לטפל, ומונעת היווצרות “חורים” בידע.

במהלך קורס ההכנה למתא״ם אנחנו נראה לכם דרכים חדשות וכלים חדשים להתמודד עם פרק הטקסטים. ננסה להוכיח לכם, שאפשר להבין הסתברות, אפשר להצליח ברגרסיות ואפשר לזהות מה הבעיה בביקורות מחקרים. עשינו את זה עם תלמידים קודמים. אנחנו יכולים לעשות את זה גם איתכם.

 

לחשוב בתוך הקופסה… Say What?

 

כן. כולם מדברים על חשיבה מחוץ לקופסה. חשיבה מחוץ לקופסה חשובה כשאנחנו רוצים משהו חדש ומקורי, כשאנחנו מנסים ליצור דברים. אבל חשיבה מחוץ לקופסה היא מאד בעייתי כשניגשים למבחן. כשאנחנו ניגשים למבחן, אנחנו רוצים להיות מיומנים ושהדברים יהיו מוכרים ומובנים. מבחן המתא”ם דורש להשתמש בכלים ידועים ומוכרים, אבל באופן חדשני. חשיבה בתוך הקופסה מראה שחדשנות והבנה מתפתחים מהר יותר כשפועלים בתוך העולם המוכר לנו. בבית הספר שלנו נלמד אתכם לחשוב עם הקופסה ובתוך הקופסה, ונראה לכם איך להצליח בעזרת ארגז כלים מוכר, אבל באופן חדשני.
 

לשם כך הקורס שלנו נבנה בהסתמך על Systematic Inventive Thinking, או בקיצור SIT. השימוש בעקרונות של SIT,  איפשר לנו לבנות קורס הכנה שעושה שימוש בארגז הכלים שכבר קיים לתלמידים. אנחנו רוצים – ויודעים – ללמד סטודנטים להשתמש בכלים שכבר יש להם על מנת לגרום ללמידה והבנה מיטיבית בזמן הקצר ביותר. 

רוצים ללמוד עוד של SIT? לאתר של דרו בויד

 

שיטת הלימוד שלנו

 

בבית הספר למתא”ם שלנו פיתחנו שיטת לימוד תלת-שלבית, שנועדה לאפשר למידה מהירה של החומר הנדרש לבחינה, תוך הטמעתו, הבנתו ויישומו במבחן:

 

בבית הספר שלנו פיתחנו שיטות לימוד למתא״ם ייחודיות להתמודדות עם חלקי המבחן השונים. אנחנו לא רק מלמדים אתכם את החומר, אלא גם מלמדים אתכם לפתור. אצלנו תרכשו כלים איתם תוכלו לפתור שאלות בסטטיסטיקה, בביקורות מחקרים,  באשכולות מחקרים ובפרק הטקסטים. בצורה זו, התלמידים שלנו מקבלים את הכלים המתאימים על מנת להיות מסוגלים ליישם את כל הידע וההכנה במבחן עצמו.

מסלולי הלימוד

הקורס הפרונטלי

ללמוד בכיתה עם כולם
6800
6,100 בהרשמה מוקדמת
 • 17 שיעורים פרונטליים בסטטיסטיקה ושיטות מחקר
 • 6 שיעורי טקסטים פרונטליים
 • יום פתוח לפני הבחינה
 • 5 סימולציות מלאות בכיתה
 • תקופת מרתון ייחודית כולל תרגול אינטגרטיבי וסימולציות בית
 • קמפוס למידה מקוון (AI-Asissted)
מספר מקומות מוגבל

קורס זום

ללמוד בלי לצאת מהבית
6200
5,500 בהרשמה מוקדמת
 • 17 שיעורים מקוונים (זום) בסטטיסטיקה ושיטות מחקר
 • 6 שיעורי טקסטים מקוונים
 • יום פתוח לפני הבחינה
 • 5 סימולציות מלאות (בכיתה או בבית)
 • תקופת מרתון ייחודית כולל תרגול אינטגרטיבי וסימולציות בית
 • קמפוס למידה מקוון (AI-Asissted)

הקורס המקוון

למידה עצמאית
4400
4,000 בהרשמה מוקדמת
 • 17 שיעורים מוקלטים בסטטיסטיקה ושיטות מחקר
 • 6 שיעורי טקסטים מוקלטים
 • יום פתוח לפני הבחינה
 • 5 סימולציות מלאות (בכיתה או בבית)
 • תקופת מרתון ייחודית כולל תרגול אינטגרטיבי וסימולציות בית
 • קמפוס למידה מקוון (AI-Asissted)

למידה מקדימה

התכנית שלנו ללמידה מקדימה מאפשרת לסטודנטים להתחיל ללמוד לפני כולם. המטרה של תכנית הלמידה המקדימה היא לאפשר לכם לרענן את החומר, להסיר חלודה ולהתחיל לעסוק בחומרי הלמידה, כבר מרגע ההרשמה. תכנית הלמידה המקדימה נועדה לאפשר לסטודנטים הרוצים בכך, להגיע לקורס הקיץ קצת יותר מוכנים.

 

התוכנית כוללת קורס מקוון ללמידה עצמאית הנותן דגשים בסטטיסטיקה ובקריאת מאמרים, כולל תרגול והסברים, אשר יאפשרו בסיס חזק יותר להתחיל ממנו את הלמידה בקיץ (העמוס).

 

 

רוצים להבין קצת יותר על איך הקורס שלנו נראה?

דילוג לתוכן